Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Plošné testovanie znamenalo smrť 1240 ľudí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Celé si to postavil na z prsta vycucaných číslach.
Kde si zobral tých falošných desaťtisíc? Pozri si výsledky z Trenčína.
Kto si ty, že sa tak povýšenecky správaš k premiérovi ? Čo to máš za spôsoby? Adolescentný samohonič nachýleného ega.
 

+++

+
 

nemám najmenšiu chuť

bojovať s anonymnými múdrosráčmi, ale ak chcete relevantné dáta v čase tak si kliknite na :
https://ourworldindata.org/
potom klik na COVID 19 a máte tam všetko - v čase, ak teda nie ste úplní táraji, gágaji a prďúsi, viete trochu po anglicky a trochu viac, ako len základné počty ... .
Napríklad klik na
- Deaths due to COVID-19
ja si odkliknem - Align outbreaks - úplne vpravo
a ďalej sa už potrápte sami sami ... .

https://vladimirkratky.blog.sm...
 
Hodnoť

Igorkovi

...nemá kto poradiť, on si totiž poradiť nenechá. Okrem spasiteľského komplexu už trpí i dojmom, že je polyhistor - virológ, biológ, epidemiológ a hocijaký -lóg v jednom. Len: kto ukončí toto trápenie? Nie to jeho (to mi je, pri všetkej úcte, ukradnuté) ale nás všetkých, s touto živelnou pohromou v kresle premiéra?
 

 

Hm, včera sme sa stretli v inej diskusii na tému očkovania, kde sme celkom dobre našli spoločnú reč ohľadom problematiky očkovacej logistiky. Ale ťa vytočila táto moja veta, včera napísaná na Tvoju adresu:

"Podľa prvej vety asi šialene nenávidíš Matoviča, a zbožňuješ Sulíka."

Odpovedal si mi aj takto:
"Mrzí ma Tvoj druhý príspevok, mohol si si odpustiť. Vo vzťahu k politikom (akýmkoľvek) sa snažím riadiť rozumom, bez emócií. Takže "nenávisť" či "zbožňovanie" nemajú miesto".

Teraz tento Tvoj dnešný príspevok ako mám hodnotiť? Ja v ňom cítim samé negatívne emócie smerované na Matoviča, bez argumentov, čo robí zle a bez návrhov na iné, aj tebe sa pozdávajúcich riešení. Keď sa takto emočne unášaš, tak asi Matoviča naozaj šialene nenávidíš...

Samozrejme tvoje pocity a emócie sú tvojou vecou, a v rámci slobody slova máš právo si svoj názor aj vysloviť, či napísať.

Nemusíš reagovať, iba som ťa chcel trocha poštekliť, ja už som takýto provokatér, či srandista...

Tak teda dobrú noc!
 

O mňa ani emócie nejde

vecne a jasne: riešením nie sú nejaké celoplošné testovania, ale využiť maximum energie, kapacít, síl zdravotníkov atd. na čo najrýchlejšie očkovanie. Tak, ako si to v inej diskusii opísal (vakcín je tu toho času viac, než koľko stíhajú aplikovať). A kým na človeka nepríde rad, jednoducho dodržiavať disciplínu a pár základných pravidiel. Jednoduché ako facka.

Ale ako sa má človek slušne a neemotívne vyjadriť k niekomu, kto nepočúva rady nikoho okolo seba (už len pätolizači mu prikyvujú) a silou-mocou chce buzerovať ľudí i preťažených zdravotníkov svojimi výmyslami, ktoré sa stali jeho obsesiou? To akože fakt máme víkendy tráviť tým, že vo vetre a mraze budeme hodiny niekde vyčkávať (asi na prechladnutie, či rovno zápal pľúc, kombinovaný s covidom od niekoho v tej rade)? Z môjho pohľadu dozrel čas na občiansku neposlušnosť, a to určite nie som ani hlasosmerák, ani kotlebovec. Ak masovo povieme NIE, proste nás nemá ako donútiť.
 

 

K očkovaniu:

Včera som okolo 20:00 pozeral na TA3 diskusiu na tému očkovania. Objavil sa v nej aj pán Kollár, dlhoročný šéf Lekárskej komory. Práve prišiel od pána Krajčího, ministra zdravotníctva.
Okrem iného povedal aj to, že dodávky vakcín v réžii EU sú pomalé, nevypočítateľné, a teraz, pre nám neznámy dôvod, sa nateraz ešte viac spomalili.
Očkovacích kapacít máme dostatok, ale vakcíny prichádzajú nevypočítateľne, čo do termínu, množstva a teraz už aj typovej skladby. Teda aktuálne máme injekčných striekačiek dosť, aj osôb s oprávnením očkovať je dostatok, ale nie sú vakcíny. A to nehovorí politik-alibista, ale Kollár, šéf lekárskej komory.

Zober si to takto:
Napr. prvý týždeň príde 10.000 vakcín. Tak hravo zaočkujeme prvých 10.000 osôb, vrátane parazitov typu Nicholsonová, či Cibulková.
Druhý týždeň príde zase 10 tisíc, tak očkovanie pokračuje. Máme zaočkovaných celkovo 20 tisíc osôb.
Tretí týždeň príde opäť10 tisíc, teda celkovo už máme zaočkovaných 30 tisíc, čo je kvapka mori.
Príde 4. týždeň, a my takto opäť zaočkujeme 10 tisíc osôb. Ale celkový počet nebude 40 tisíc! Prečo? Lebo začneme dávať druhú dávku osobám, ktoré dostali prvú dávku v prvý týždeň. Piaty týždeň vakcínu minieme na osoby zaočkované v druhom týždni, a 6. týždeň dostanú druhú dávku osoby zaočkované prvý krát v 3. týždni.
Teda pri predpoklade príchodu vakcín v počte 10 tisíc/týždeň, 6 týždňov trvá kompletné zaočkovanie 30 tisíc osôb oboma dávkami!

A hovorím, pán Kollár včera povedal to, a mal to rovno z úst ministra, že príchod vakcín sa akosi spomalil a ako som už písal, je to úplne nevypočítateľné. A my sme už naozaj v tej fáze, že ak sa aj nejaká vakcína v "dennej pošte" objaví, tak už pomaly je načase, aby ju dostali osoby, ktoré už 26.-27. decembra dostali prvé dávky! .Teda nejaký čas to bude o tom, že zásielky vakcín sa musia prioritne rezervovať osobám, ktoré už majú v tele prvú dávku. Teda nejaký čas nebudú stúpať počty novo zaočkovaných, ale budú stúpať počty osôb s oboma dávkami v tele. ...

Za tejto situácie ešte veľmi dlho testovanie a lockdown budú hlavnou zbraňou boja proti nákaze. Baviť sa môžeme akurát o tom, ako testovať rozumne a efektívne.
Môže to byť celoplošne na celom území SR, či iba na menších územných celkoch, potom v jednotlivých mestách, obciach, či kolektívoch. Pri kolektívoch myslím na veľké fabriky, tie osoby beztak idú pracovať, teda denno-denne sú spolu, teda ak ich na fajront ešte aj otestujeme, tak nezvyšujeme možnosť lepšieho šírenia nákazy.

Konať jednoducho treba, ale tebou navrhované, spomínané občianske neposlušnosti neprichádzajú do úvahy, akurát by pomohli ešte lepšiemu šíreniu nákazy...
 

OK

Ja som vždy za zdravý rozum. Čo sa týka Tvojej informácie o počtoch a prísune vakcín, neviem sa vyjadriť, pretože z X zdrojov počuť X rozličných údajov o tom, koľko vakcín je k dispozícii a ako rýchlo prichádzajú. Toto nevyriešime, dúfajme, že v pozadí nie je nejaká lobby chytrákov, čo časť vakcín odvetvuje a potom ich budú potichu ponúkať: "Nechcete prednostne vakcínu? Za primeranú sumičku dodáme..." (toto hrozí pri každom druhu nedostatkového tovaru, a pri tovare potenciálne zachraňujúcom životy dupľom; tam ide morálka veľmi mnohých ľudí bokom).

Môj komento vo veci občianskej neposlušnosti sa týka situácie, ak by Najvyšší ozaj ignoroval vôľu i dobré rady všetkých (pätolizačov nerátam) a hlava-nehlava by chcel za každú cenu presadiť každý týždeň celoplošné. Ale to mu hádam dopne, že by sa mu občania vzbúrili, aj keď ovca slovenská drží sklonenú hlavu dlho.
 
Hodnoť

Všetci varujú pred anglickou

mutáciou vírusu, aká je vysoko infekčná, ale chcú nahnať miliony ľudí do radov na testy. Dobrá priležitosť pre nárast infekcie. Vonku je zima, premrznutý človek je vnímavejší na chytenie vírusu. Tam kde je situácia zlá, povedzme treba postúpiť toto riziko, Ale experimentovať s cekým Slovenskom je hlúposť.
 
Hodnoť

A ako dopadlo

Česko ? Tam môže kto za nárast tých mŕtvych?
Tak skúsme do 1.10. 700 mŕtvych, 1.11. 3811, 1.12. 8600 1.1. 12000
Už viem Matovičovo testovanie v novembri !!
 
Hodnoť

 

Bývam v Rakúsku a tu plošné testovanie bolo. A práve tento týždeň sa koná znova.
 

 

V rakúsku plošné testovanie na celom území štátu nebolo! Plošne sa testovala Viedeň, a niektoré územné celky, napr. západná časť krajiny, kde leží aj neslávne známy Ischgl.

Mnohé osoby, Slováci žijúci vo Viedni, si to plošné testovanie pochvaľovali, vraj rakúska vláda bola šikovnejšia ako tá slovenská, lebo vo Viedni nebol stres, a nával. Lenže ten nával nebol hlavne preto, lebo testovanie bolo absolútne dobrovoľné, teda absencia testu nezatvárala pre ľuďmi brány pracovísk, či obchodov a podobne.
Pre tie iné pravidlá porovnáva sa neporovnateľné, a opakujem, Rakúsko to neorganizovalo na celoštátnej úrovni, ale iba na úrovni niektorých regiónov.
 

 

Testovanie sa konalo v celom Rakúsku. Rakúsko má 9 spolkových krajín, tu sú výsledky za každú krajinu.
https://de.statista.com/statis...
My sme boli v Burgenlande, stáli sme v rade pol hodinu.
 

 

V Rakúsku sa nevykonávalo celoplošné testovanie na úrovni celého štátu, organizované podľa slovenského vzoru k jednému dátumu, k akémusi dňu "D".

Tie údaje v tom tvojom linku na prvý pohľad sa zdajú byť za celý mesiac december, pričom rôzne regióny plošne testovali v rôznych víkendových dňoch. Teda Rakúsko ako štát, sa možno otestoval celý, ale nie k jednému dňu.

Nemal som možnosť to presne a podrobne preštudovať, lebo stránku najprv prekryla žiadosť o povolenie Cooky, to som ešte odklepol, potom ale zas som od nich dostal ponuku, že za poplatok 465,-€/rok mi ochotne zahltia mailovú schránku pre môj život nepotrebnými štatistickými údajmi, tak som tú stránku pre istotu rýchlo opustil. Dúfam, že som odtiaľ zmizol včas a nikto ma nebude prenasledovať, aby som mu za nič zaplatil tú zmienenú sumu...

Tie ich decembrové testovania skončili obrovským fiaskom, na vine bolo to, že neboli povinné, ale výhradne dobrovoľné, teda ich výsledky sú značne skreslené.

Potom nastala diskusia, ako to v budúcnosti robiť inak, aby nemalé sumy vynaložené na plošné testovanie, pre nízku účasť napokon neboli iba bez úžitku vyhodené von oknom. Boli nápady, že účastníkom testovania budú rozdávať 50,-€.
Teraz sa zdajú byť v štádiu, že chcú opäť organizovať nejaké celoplošné testovanie, nie je mi ale jasné, či v celom štáte neraz, alebo nie, ale to už bude fungovať tak, že občania, ktorí na test neprídu, budú musieť zostať v povinnej domácej karanténe.

Toto sú informácie z verejne dostupných mediálnych informácií, pričom na chlp presný aktuálny stav ku dnešnému dňu nepoznám, ani poznať nemusím.....
 

 

Nie že chcú organizovať ďaľšie testovanie, ono sa tento týždeň koná.
To prvé plošné testovanie sa konalo 3 týždne - bola to taká vlna, ktorá išla od západu na východ. Bola nižšia účasť ako dúfali, asi polovičná. O tejto druhej vlne vážne uvažovali, že za účasť na testoch budú dávať 50EUR, ale návrh neprešiel. Potom uvažovali, že tí, čo sa neotestujú budú mať o týždeň dlhší lockdown, potom to zjemnili na podmienku, že budú povinní všade nosiť masku FFP2. Ale ani to neprešlo, takže zostali len pri dobrovoľnom testovaní a ako reakciu predĺžili lockdown pre všetkých o týždeň. Aj v Rakúsku je taká situácia, že plošné testovanie presadzuje premiér a má voči tomu silnú opozíciu.
 

 

Po 15. október 2020 som pracoval ako rušňovodič v osobnej doprave, a vozil som viedenské REX vlaky po Marchegg, kde nás strieda Rakúšan. Už som v penzii a Rakúsko ma bude opäť zaujímať až po tom, keď sa bude dať normálne cestovať, dovtedy nemám dôvod cielene vyhľadávať dianie u nich..
Napokon beztak som mal pravdu ja, v Rakúsku v decembri k jednému dátumu netestovali celý štát. Testovali raz tu, inokedy tam, hlavným poučením je, že Rakúšania nepovinné testy mali na háku a ich odignorovali...

Hlavne ma uisti o tom, že tá tvoja stránka nebude odo mňa účtovať tých 465,-€ iba za to, že som na tebou udaný link klikol...
 

 

Áno uisťujem Ťa. :) Platí sa len za "Zugriff auf alle Statistiken". Táto konkrétna štatistika je zadarmo. Tie, čo sú platené, by sa dali otvoriť až po zaplatení.
Nech sa Ti darí. :)
 

 

Aby sme boli objektívny, teba si pozrieť, koľko ľudí sa prišlo otestovať. Zdá sa to pityo dostatočný počet cca 20%?
 
Hodnoť

 

" Keďže testovanie sa uskutočnilo 31. októbra a úmrtia na Covid nasledujú zhruba 2 týždne po nakazení"


tebe preskakuje? :-) dva týždne po nakazení človek zmiera? to odkiaľ máš? aha matematik , ktorý o biologii nemá ani šajnu.
 
Hodnoť

 

Môžem sa vyjadriť?
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 1 353
 2. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 456
 3. Michal Šimečka: Dohoda s Čínou, o ktorej sa takmer nehovorí 272
 4. Inštitút strategických politík : Roztržka o hranice medzi Sudánom a Etiópiou eskaluje aj napriek prebiehajúcim rokovaniam 220
 5. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 218
 6. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera 212
 7. Martin Greguš: Celoplošný skríning: principiálnosť, priebeh a výsledky...Plusy a Mínusy 183
 8. Filip Pastorek: Nejvyšší správní soud sa výrazne zastal Slováka v spore s Luhačovicami 179
 9. Gabriela Uhlarova: Ak máš taký dar, máš to robiť zadarmo 146
 10. Věra Tepličková: On schudol, ja som pribrala, on už má šaty na mieru, ja pod svetrom zicherku 143

Rebríčky článkov


 1. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 2. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet
 3. Peter Biščo: Fico mení vozový park...
 4. Emma Chládecká: Evanjelium v skratke
 5. Marta Medzihradská: Banskobystrický kultúrny bod zlomu
 6. Andrej Hossa: Ako ušetriť pri výbere podlahy?
 7. Martin Konečný: Zlozvyky, zvyky a rutina (I.)
 8. Ivan Čarnogurský: STARÉ SLOVENSKO A NOVÝ PREZIDENT USA
 9. Andrej Hossa: Ako vylepšiť interiér vášho automobilu?
 10. Miriam Studeničová: Znepokojujúce výskumy Benjamina Lieberta


Už ste čítali?