Proti fúkačom lístia

Autor: Marek Mačuha | 3.10.2019 o 19:23 | Karma článku: 2,13 | Prečítané:  838x

V poslednom čase som cestou do práce objavil nový neduh. V blízkosti Medickej záhrady v Bratislave sa objavujú mestskí upratovači, ktorí proti napadanému lístiu používajú fúkače lístia.

Tieto prístroje používajú benzín a dosť smradľavo ho spaľujú (katalyzátor nemajú), takže okoloidúci chodci musia strpieť nielen obťažujúce fajčenie svojich narkomanských spoluobčanov, ale aj podobne hnusný smrad z prístroja.

Predpokladám, že mesto (mestská časť) chce odstránením lístia predísť potenciálnym zraneniam neopatrných chodcov keď na toto lístie naprší dosť vody a spraví ho šmykľavým. Cieľ je asi v poriadku, prostriedky nie.

Fúkače lístia sú výsledkom presvedčenia "poručíme větru, dešti". Fúkač odfúkne lístie jedným smerom a vietor ho vráti naspäť. Pracovník má o svoju pracovnú náplň postarané, výsledok takmer žiadny. Ak aj skončí s tým, že presunul nejaké lístie z bodu A do bodu B, príroda neskôr urobí svoje, pretože veľkú časť lístia nestihnú jeho kolegovia odpratať. Ak aj nefúka, efektivita je ďaleko nižšia ako pri použití hrablí, čo som videl na vlastné oči.

Druhým problémom je cena. Je to cena zbytočného výrobku a zbytočného paliva.

Tretí problém by mali mať hlavne progresivistickí víťazi komunálnych volieb v Bratislave na čele s p. Vallom. Množstvo emisií je síce malé, ale nemuselo by byť vôbec žiadne.

Prosím mesto, aby nepoužívalo fúkače lístia. Môže sa stať, že nejakého melónového politka (zelený zvonka, červený zvnútra) napadne ich zakázať en bloc. Ja totiž preferujem dobrovoľnosť, ale od politikov, ktorých platím z mojich daní žiadam ekonomickú a enivornmentálnu zodpovednosť. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Covid ju zmenil na červenú. Galantská nemocnica nikdy nezažila toľko úmrtí

Pocit dusenia mám stále v sebe, vraví pacient pripojený na kyslík.

Žiadne výpisky ani kópie. Jankovskej obmedzili prístup do vlastného spisu

S vyšetrovateľmi začala spolupracovať koncom októbra.


Už ste čítali?