Prečo nám vládnu idioti?

Autor: Marek Mačuha | 6.4.2019 o 8:37 | Karma článku: 10,05 | Prečítané:  6114x

Nedávno zarezonovala informácia ako súčasná vládna koalícia zákonom obmedzila slobodu spievať a hrať štátne hymny. Zjavne to bolo pre vládnu väčšinu dôležitejšie ako predložiť prezidentovi 18 kandidátov na sudcov ústavného súdu.

Nacionalisti menia zákony

Tuposť a neschopnosť koaličného zlepenca ukazuje aj nedávne hlasovanie o návrhu Tittela a Hrnku (mimo iných), ktorým zakázali hranie inej ako slovenskej hymny na našom území.

Tento návrh obsahoval bod 5:

V § 13 ods. 2 v časti vety za bodkočiarkou sa za slovom „hrá“ vypúšťa čiarka a vkladajú sa slová „alebo spieva, iba“.
Celý text by sa zmenil z 
Štátna hymna sa hrá alebo spieva pri príležitosti štátnych sviatkov, pamätných dní, výročí a pri iných významných príležitostiach celoštátneho alebo miestneho charakteru; štátna hymna iného štátu sa hrá, ak je prítomná jeho oficiálna delegácia.
na
Štátna hymna sa hrá alebo spieva pri príležitosti štátnych sviatkov, pamätných dní, výročí a pri iných významných príležitostiach celoštátneho alebo miestneho charakteru; štátna hymna iného štátu sa hrá alebo spieva, iba ak je prítomná jeho oficiálna delegácia.
Tento zákon napríklad potrestá organizátorov najbližších majstrovstvách sveta v hokeji, ak zahrajú víťaznému tímu štátnu hymnu, alebo ich aspoň prinúti uniesť na štadión oficiálnu delegáciu oboch krajín (pri niektorých zápasoch to môžu risknúť s únosom delegácie favorita zápasu). Ale to sa asi bude musieť vrátiť Kaliňák s Gašparom.

Predseda OKS a poslanec za SaS Ondrej Dostál (spolu so ďalšími poslancami tejto strany) sa pokúsil nájsť zbytky zdravého rozumu medzi poslancami. Nemal by však šancu so svojím pozmeňovacím návrhom (ktorý riešil práve zákaz hrania iných štátnych hymien) ani keby poslanci za OĽANO boli duchom prítomní, pretože smerácky kolesíci ako aj nacionalisti spolu s charakternými poslancami hídu (okrem Kresáka) návrh zamietli.

Následne za zákon ako celok hlasovali ďalší skoro-členovia vládneho zlepenca - fašisti a mafiánova rodina. Táto skutočná vládna koalícia má v parlamente spolu s pár nezaradenými poslancami 100 hlasov (aj aktuálne prieskumy ukazujú nadpolovičnú väčšinu v parlamente - napríklad ten z 2. apríla im dáva 84 poslancov). Preto ich hlasovanie neprekvapuje.

Prekvapuje skôr správanie sa konkrétnych poslancov: Štyria poslanci OĽANO asi nespali a hlasovali za Dostálov pozmeňujúci návrh. Potom však hlasovali aj za celý paškvil !!! Rovnako za celý návrh hlasovala Bašistová zo Spolu, Beblavý sa zdržal.

Jedine SaS bola príčetná.

Rozhodujú činy

Strom spoznáte podľa ovocia; ich spoznáte podľa toho, ako žijú a správajú sa.(Mat.7:16)

Vzostup PS-Spolu sa nedeje na úkor koalície, ale na úkor aktuálnej opozície. V rámci nej sú tí, ktorí sa môžu preukázať aspoň zodpovednou prácou v parlamente. Zodpovedný volič opozície by nemal v nasledujúcich voľbách voliť podľa citu, ale podľa rozumu a činov. Nebolo by dobré, keby tí, čo nič nevedia (okrem kradnutia) mali po nich opäť väčšinu. Dnešné činy ukazujú, kto má ku komu blízko. 

Nech je zábava

Prezident Kiska by zákon nemal vrátiť, nech začne platiť. Nech si to vládna koalícia vyžerie. Chcel by som vidieť na majstrovstvách sveta nabehnúť elitných policajtov z NAKA a zatýkať švédskych hokejistov, keď začnú spievať svoju štátnu hymnu. Bolo by to výhodné aj pre štátny rozpočet. 3000 € za každého spievajúceho hokejistu na každý zápas.

A keď ten zákon poslanci vládneho zlepenca opravia, tak im ho prezident kľudne môže čo najneskôr vrátiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Covid ju zmenil na červenú. Galantská nemocnica nikdy nezažila toľko úmrtí

Pocit dusenia mám stále v sebe, vraví pacient pripojený na kyslík.

Žiadne výpisky ani kópie. Jankovskej obmedzili prístup do vlastného spisu

S vyšetrovateľmi začala spolupracovať koncom októbra.


Už ste čítali?